Ozdobne donice ceramiczne

23.12.2015  

Uwaga wielu ludzi skupia się na tym co pomyślą o nich inni – znajomi, sąsiedzi czy obcy ludzie. Na pierwszy rzut oka najłatwiej wyrobić sobie o kimś opinię spoglądając na jego obejście, a zatem na otoczenie domu w którym mieszka. Zaniedbane spowoduje przypięcie łatki lenia, dlatego tak wielu ludzi poświęca każdą wolną chwilę na prace ogrodowe i porządkowanie otoczenia domu.

Urządzenie ogrodu nie jest wcale proste. Nie wystarczy nasadzić drzewek i krzewów. Potrzeba szerokiej wiedzy ogrodniczej na temat ich wymagań i pielęgnacji by rosły zdrowo. Wiedza taka jest dziś szeroko dostępna na hobbystycznych forach internetowych poświęconych pielęgnacji ogrodu, jednak często można się tam natknąć na mało fachowe porady amatorów. Natomiast profesjonaliści są często tak zajęci pracą, że nie mają czasu na odwiedzanie takich miejsc.

kompost korowyLudzie, którzy wybierają łatwiejsze podejście, ale wciąż chcą by przestrzeń wokół domu wyglądała zachęcająco mogą udekorować swój plac ozdobnymi kwiatami sezonowymi lub wieloletnimi umieszczonymi w ozdobnych donicach. Jest to znacznie prostsze niż doglądanie zasadzonych w gruncie roślin wieloletnich. Ozdobne donice ceramiczne nie należą do tanich, a by uzyskać odpowiedni efekt potrzeba ich całkiem pokaźną ilość. Najtaniej wyjdzie zakup w hurtowni. Donice ozdobne z hurtownia śląsk można zakupić w różnych rozmiarach dostosowanych do rozmiaru kwiatów jakie w nich zasadzimy. Ich walory estetyczne podkreślą piękno nasadzonych w nich kwiatów: pelargonii, surfinii itp. O ile decydujemy się na kwiaty jednoroczne donice po opróżnieniu i wyczyszczeniu z ziemi można schować do piwnicy i wykorzystać powtórnie w kolejnym roku. Niektóre rośliny wytrzymają także zimę o ile schowamy je przed mrozami w zacienione i chłodne miejsce. Do takich roślin należą np. fuksje.